שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

למה להשקיע בבאטומי?

קבלת תושבות קבע – הזר יכול להשיג מגורים קבועים בגאורגיה על ידי רכישת הדיור במחיר של $100,000.

החזר השקעה מהיר – באטומי היא עיר נופש שמשמעותה אטרקטיביות ההשקעה שלה גבוהה יותר הודות לזרימה גדולה של תיירים והגברת העניין מהעסק. אפשר לקבל החזר מרכישת נדל"ן מסחרי תוך 3-5 שנים. לחלופין, משקיע עשוי לקבל 10-15% משכר דירה בשנה.

מחירי נדל"ן נמוכים – עלות הנדל"ן בבאטומי נמוכה יותר מטביליסי בעוד שהיתרון המסחרי שווה יחסית. אתה יכול לרכוש דירה זולה בפיתוח חדש החל מ -$25,000.

אקלים עסקי טוב – הכלכלה הגרוזינית מכוונת להשקעות זרות אפילו למטרות אישיות. לכן נדרשות רק 20 דקות כדי להקים עסק או לרכוש דיור בבאטומי.

אמינות ובטחון – זכויות המשקיעים בגאורגיה מוגנות באותה מידה עם זכויותיהם של תושבי המדינה. לכן משקיע יכול להיות בטוח שהכל יהיה טוב עם הנכס שלו בזמן שהוא משקיע בנדל"ן.

עסקה מרחוק – בגאורגיה הזרים יכולים לחתום הסכם של רכישת – מכירת נדל"ן מרחוק, מבלי לבקר במדינה.

מסים נמוכים – אין מסים על נדל"ן בגאורגיה לאנשים שאינם רשומים כמשלמי מס במדינה.

תשתית מצוינת – לבאטומי תשתית תיירותית, תחבורתית וחברתית מפותחת. ישנם בתי ספר רבים, בתי חולים, מוסדות עירוניים, פארקים, כיכרות, ספורט וחפצי תרבות.

כיצד נכון להשקיע בדיור – השקעת כסף בנדל"ן היא סוג של השקעה מיוחדת הדורשת ביצוע כללים מסוימים:

1. ציינו את מטרת ההשקעה. חשוב להבין למה ישמשו נדל"ן שנרכש: למטרות אישיות או למטרות מסחריות, להמשך מכירה או מתן שכר דירה?

2. בחירת נכסים. בין האובייקטים הפופולריים ביותר להשקעה בבאטומי ניתן למצוא דירות, אפרטהוטלים, וילות ובתי מלון, שטחי מסחר לבתי קפה, מסעדות וחנויות.

3. קבע את תקופת ההשקעה. יש לחשב מתי יוחזרו כספים שהושקעו ומתי הנדל"ן יתחיל להביא הכנסה. בממוצע, נדל"ן בבאטומי משולם בחזרה תוך 3-5 שנים אם הוא ניתן בשכר דירה או נמכר.

4. בחירה של אסטרטגיית ההשקעה. ישנן אפשרויות רבות להשקעת כסף במטר מרובע. זה עשוי להיות רכישת הדיור בבניית בית, דירה מוכנה או רכישת נדל"ן בשוק המשני עם תכנון אדריכלי נוסף.

5. בחירת אדם אמין. השקעה בנדל"ן זר תמיד גורמת לסיכונים להתמודד עם בעל בניין או סוכן חסר מצפון. לכן חשוב לבחור באדם אמין, בעל מוניטין מעולה וניסיון בעבודה בשוק הנדל"ן בבטומי.

10 שלבים לרכישת נכס בבטומי, גאורגיה

1. סקירת שוק הנדל"ן בבטומי, חיפוש / בחירת פרויקט בו אתם רוצים לרכוש נכס להשקעה. אנחנו ב- BALIBATUMI4YOU נעזור, נציג ונסביר על מגוון פרויקטים להשקעה בבטומי.

2. קבלת הסכם רכישת נדל"ן והסכם ניהול של חברת ניהול בפרויקט (הסכם של אותה חברת בנייה בה אתם שוקלים לרכוש נכס).

3. סעיף זה הכי חשוב! קבלת חוות דעת משפטית על חברת הבנייה, בדיקה אם ניתן לרשום הערת אזהרה בטאבו וקבלת חוות דעת משפטית על הסכם הרכישה ו/או הסכם הניהול ורק לאחר שעורך דין מקומי נתן לכם חוות דעת משפטית ושוב נדגיש רק עורך דין מקומי יכול לתת לכם את החוות דעת הזאת (לא עורך דין ישראלי) אתם יכולים להתקדם לבחירת סוג נכס, דירה, קומה, נוף וכו'.

4. לאחר שבחרתם דירה, קומה ונוף (שמתאימים לתקציב שלכם) מגיעים לשלב משא ומתן על אפשרויות רכישה, פריסת תשלומים ותשלום מקדמה. 

5. לאחר שכל הנושאים בסעיף 4 מוכנים וסגורים מתקדמים להסכם הרכישה ו/או הסכם ניהול עם חברת ניהול, קריאה והבנת הסעיפים, עדכון / שינוי סעיפים במידת הצורך כמובן שנ"ל נעשה יחד עם עורך דין שמלווה אתכם (לא עורך דין של הקבלן).

6. תשלום מקדמה בעל הנכס(עסקה "כשרה ובריאה" זה כאשר אתם מעבירים כספים ישירות לחשבון בעל הנכס

7. רישום הערת אזהרה בטאבו – לאחר תשלום המקדמה (תשלום זה יכול להשתנות בין פרויקט לפרוקיט) מכינים ייפוי כח לעורך דין גאורגי עם חותמת נוטוריון (חתימתו של הנוטריון, במקרים המוסדרים בחוק, נחשבת בעיני בית המשפט כתעודה ציבורית לאישור זהותו של החותם עליו או לעובדה כי המסמך נחתם מרצונו הטוב והחופשי של החותם. מסמכי הנוטריון מיועדים לשמש כראיה בבתי משפט או בפני רשויות אחרות, וזאת הן בישראל והן מחוץ לה.) של עורך דין ישראלי ואפוסטיל (אפוסטיל הוא מונח הלקוח מהמשפט בינלאומי המתאר אישור הניתן על ידי רשות מוסמכת של מדינה, וכן תוארו של בעל התפקיד המאמת את נכונות החתימה על גבי תעודות ציבוריות, ומאשר כי התעודה רשמית, מקורית, והונפקה על ידי הרשות המוסמכת לכך. כמו כן מאשר האפוסטיל את סמכות הנוטריון לאשר מסמכים נוטריוניים), מסמכים אלו נשלחים לגאורגיה מקור בלבד, עורך דין מקומי מתרגם את המסמכים לגאורגית ורק אז יכול לבצע רישום פיזי של הערת אזהרה בטאבו.

8. תשלומים שוטפים בעל הנכס- הלקוח משלם ומעביר כספים לבעל הנכס לפי הסכם הרכישה בו מצויינים תאריכי ומועדי התשלום.

9. סיום התשלומים . וקבלת "טופס 4" רק לאחר מועדים אלו יחד הלקוח יכול לרשום את הנכס על שמו בטאבו, להירשם כבעלים.

10. קבלת הנכס / מפתחות לאחר שהלקוח שילם את כל החובות שלו לבעל הדירה / בעל הנכס מקבל הלקוח / בעלים את דירתו, מאשר שכל הדברים אותם סיכמו עם בעל הנכס נמצאים בנכס, הנכס נמסר לשביעות רצונו של הלקוח ומועבר לחברת ניהול או שהלקוח בוחר לגור בו לבד.

בוא נמצא יחד את המקום שמגיע לך

אנחנו כאן כדי לעזור לך, צור איתנו קשר בטלפון או השאר לנו הודעה